تمامی ظرفیت ها را در جهت تجدید توان واحدهای تولیدی بکار می گیریم
​استاندار گیلان :

تمامی ظرفیت ها را در جهت تجدید توان واحدهای تولیدی بکار می گیریم

اسرارامروز.دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان در جلسه کارگروه رفع موانع تولید گفت: تمامی ظرفیت ها را در جهت تجدید توان واحدهای تولیدی و ارتقاء اشتغال بکار خواهیم گرفت.

دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان در جلسه کارگروه رفع موانع تولید گفت: تمامی ظرفیت ها را در جهت تجدید توان واحدهای تولیدی و ارتقاء اشتغال بکار خواهیم گرفت. وی در این جلسه ، تقویت تولید را ضامن حفظ و ارتقاء اشتغال دانست و گفت: آسیب شناسی جدی واحدهای تولیدی و صنعتی و اجماع منطقی برای رفع مشکلات تولید کنندگان بسیاری ضروری است.

وی برلزوم ثبت عملکرد بانک‌ها در سامانه‌ی بهین یاب به منظور دسترسی دقیق به اقدامات صورت گرفته تأکید کرد و افزود: میزان سهم تعیین شده برای هر یک از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل به آنان ابلاغ شود و باید تلاش کنیم تا فراتر از سهم تعیین شده محقق شود.

سالاری با اشاره به تعیین برش شهرستانی و اقدامات تعیین شده برای دستگاه‌های استان اظهار داشت: فرمانداران مکلف هستند به صورت هفتگی روند اجرایی شدن اقدامات را گزارش کنند.

وی با اشاره به اینکه در مقایسه ی صورت گرفته امسال و سال گذشته در مدت مشابه نگرانی خاصی در روند اقدامات حمایتی از واحدهای تولیدی وجود ندارد افزود: باتوجه به محدودیت زمانی که تا پایان سال وجود دارد انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی این است تا با جدیت بیشتر فراتر از تعهدات خود اقدام نمایند. وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی پس از معرفی پرونده‌ها به بانک‌های عامل باید ضمن پیگیری، نحوه‌ی پرداخت به واحدهای تولیدی را به صورت دقیق رصد کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه در هر مسیری که می‌توان از واحدهای تولیدی حمایت کنیم باید با جدیت گام برداشته شود گفت: در جلسات اخیر کارگروه رفع موانع تولید خوشبختانه شاهد رویکرد مثبت و حمایتی مدیران بانکی و دستگاه‌های اجرایی استان هستیم که امیدوارم با چنین رویکردی روبه جلو گام برداشته شود.

وی اظهار داشت: از تمامی ظرفیت ها باید برای تجدید توان واحدهای تولیدی و ایجاد هر چه بیشتر ظرفیت های اشتغالزا بکار گرفته شود.

وی بر لزوم پیگیری مجدانه برای احیای واحدهای نیمه فعال استان تأکید کرد و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی نشست های حمایتی خود با صاحبان تولید را با هدف رفع موانع در دستور کار قرار دهند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برای حوزه‌های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وظایف متمایزی را قائل هستیم افزود: طرح بوم گردی می‌تواند اشتغال‌زایی بسیاری را در سطح روستاها ایجاد کند که حداقل تا پایان هفته‌ی آینده باید درخصوص روستاهای هدف به جمع‌بندی برسیم.

وی بر ضرورت حفظ ساختار و بافت ‌روستاها تأکید و تصریح کرد: با اجرای این طرح که ظرفیت بسیاری در آن نهفته است درآمدزایی بالایی برای واحدهای مختلف ایجاد می‌شود.

دکتر سالاری خاطر نشان کرد: اگر این طرح به خوبی اجرا شود به اندازه‌ی بسیاری از اقدامات حوزه‌های دیگر نتیجه بخش و اثرگذار خواهد بود. وی افزود: با اشتغالزایی در سطح روستا علاوه بر ایجاد تحولات اساسی از مهاجرت نیز جلوگیری می‌شود.

در ادامه ی این نشست وضعیت پنج واحد تولیدی و صنعتی استان بررسی و تدابیر لازم در خصوص رفع موانع ، چالشهای تسهیلاتی و زیرساختی آنها اتخاذ شد.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۴ بعدازظهر
کد خبر: 0652110
آخرین خبر ها
گزیده خبرها