تأکید رئیس جمهور، شکل گیری کریدور شمال جنوب را محقق می کند
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه:

تأکید رئیس جمهور، شکل گیری کریدور شمال جنوب را محقق می کند

اسرارامروز. معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تکمیل راه آهن گیلان و برقراری خط ریلی رشت - انزلی - آستارا ، دستور و تاکید رئیس جمهوری برای شکل گیری کریدور شمال - جنوب را محقق می کند.


دکتر محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از مراحل احداث پروژه راه آهن رشت – قزوین که با حضور استانداران گیلان و قزوین و جمعی از مدیران انجام شد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در سال جاری، پنج طرح ریلی جزو طرح های اقتصاد مقاومتی قرار گرفتند که نخستین آن، خط ریلی همدان بود که افتتاح شد و خط ریلی کرمانشاه پروژه بعدی است ، که انشاء ا... در فرخنده سالروز میلاد حضرت رسول (ص) افتتاح و خط ریلی بعدی نیز از مراغه به ارومیه خواهد رفت .

وی افزود: خط ریلی قزوین – آستارا فراتر از اتصال چند استان و حتی شبکه سراسری است و با اجرای این پروژه کریدور شمال - جنوب کشورهای همسایه متصل خواهند شد .

نوبخت اضافه کرد: قطعه قزوین به رشت با توجه به تلاش دست اندرکاران جزو برنامه های امسال قرار گرفته و بایدآماده شود. همچنین با توجه به بنادر کاسپین منطقه آزاد و سازمان بنادر و دریانوردی ، این خط ریلی همزمان باید به سمت بندرانزلی نیز پیش رود که ظرفیت بزرگی ایجاد می شود و می توانیم محموله های جمهوری آذربایجان و روسیه را از این مسیر به آنها برسانیم.

وی دلیل بازدید خود را بررسی مشکلات فنی و پیگیری ها برای رفع آنها عنوان و ابراز امیدواری کرد که براساس برنامه ریزی ها و آنچه که جزو تعهدات سال جاری است این قطعه تکمیل شود و بثیه این مسیر به انزلی و آستارا دنبال گردد.

دکترنوبخت به برگزاری اجلاس سه جانیه تهران با حضور روسای جمهوری ایران، روسیه و آذربایجان در دهم آبان ماه جاری و و توافقات صورت گرفته میان روسای جمهور این 3 کشور جهت تسهیل در اجرای کریدور شمال و جنوب اشاره کرد و افزود: همه همت ما بر این است تا بتوانیم از ظرفیت های فنی پیمانکاران داخلی استفاده کنیم و تاکید رئیس جمهوری شکل گیری کریدور شمال - جنوب را محقق می کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه هم موظف شده نیازهای اعتباری را تامین کند و امیدواریم شاهد به ثمر نشستن تلاش ها برای رفاه بیشتر مردم کشورمان باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به پرداخت حدود 78 درصد از اعتبارات مورد نیاز پروژه راه آهن رشت - قزوین بر اساس گزارش 7 ماهه سال جاری گفت: از نظر مالی برای این پروژه هیچ مشکلی نداریم و آخرین تخصیصی که 90 میلیارد تومانی بود صادر شد و باید به این خط ریلی توجه شود.

دکتر نوبخت در خاتمه سخنانش گفت: امیدوارم شاهد شنیده شدن سوت قطار در گیلان و برقراری خط ریلی در این مسیر باشیم.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ قبل‌ازظهر
کد خبر: 5500702
آخرین خبر ها
گزیده خبرها