آیا  مراسم روز رشت با هزینه های میلیاردی برگزار می شود ؟

آیا مراسم روز رشت با هزینه های میلیاردی برگزار می شود ؟

اختصاصی/اسرارامروز.۱۲ دی ماه روزی است که در ۴۵۷ سال پیش، رشت به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی ،اقتصادی استان گیلان انتخاب شد .

۱۲ دی ماه روزی است که در ۴۵۷ سال پیش،رشت به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی ،اقتصادی استان گیلان انتخاب شد . شنیده ها حکایت از آن دارد که شهرداری رشت در نظر دارد برای روز رشت مراسمی بزرگ برگزار کند و خبرها از پیش بینی هزینه های میلیاردی برگزاری آن می گوید. هر چند برگزاری مراسم بزرگداشت روز رشت امری پسندیده است ، اما یک اصل مهم نباید مغفول بماند و آن هم هزینه ها یی است که از برگزاری این مراسم پدید می‌آید.

با فرض صحت این ادعا نباید فراموش شود که شهرداری رشت به دلیل بدهی 730 میلیارد تومانی در فشار شدید مالی قرار دارد و آیا در چنین شرایطی هزینه میلیاردی برای برگزاری مراسم روز رشت به مصلحت این شهر هست؟ سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که آیا برگزاری این مراسم به این میزان هزینه نیازمند است؟ وظیفه اعضای شورای شهر در قبال چنین رویکردهایی چیست؟

شاید بیشتر انتقاداتی که از سوی مردم به برگزاری چنین مراسم و همایشهایی طرح می شود انتقاد از برگزاری چنین همایشها و مراسمی با هزینه های میلیاردی است آن هم در شرایطی که مرتب در رسانه ها و فضای مجازی از عدم پرداخت حقوق پاکبانان خبر می خوانیم. امید است که اگر مراسم بزرگداشت روز رشت برگزار می شود شرایط بد مالی شهرداری رشت در نظر گرفته شده و از هزینه های میلیاردی احتمالی آن پرهیز شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۴ قبل‌ازظهر
کد خبر: 8375770
آخرین خبر ها
گزیده خبرها