صنعت آبزی پروری یک فرصت شغلی در آمد زا برای خانواده زندانیان
مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گیلان:

صنعت آبزی پروری یک فرصت شغلی در آمد زا برای خانواده زندانیان

اسرار امروز.  سید حمید حسینی مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گیلان گفت :  صنعت  آبزی پروری  به ویژه پرورش ماهیان گرمابی در این استان دارای صرفه اقتصادی است.

 با آغاز صید ماهیان گرمابی از استخرهای زندان ضیابر سید حمید حسینی مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گیلان گفت :  صنعت  آبزی پروری  به ویژه پرورش ماهیان گرمابی در این استان با توجه به وجود شرایط مناسب اقلیمی دارای صرفه اقتصادی است و می تواند به عنوان یک فرصت شغلی  درآمدزا برای خانواده ­ها تلقی گردد.

به گزارش اسرار امروز و به نقل از روابط عمومي زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان، حسینی اظهار داشت ،  این زندان در راستای اشتغال زائی زندانیان در سال اقتصادی مقاومتی؛ تولید و اشتغال علاوه بر راه اندازی مجموعه استخرهای پرورش ماهیان گرمابی ، پرورش بچه ماهی ،  آموزش تعداد زیادی از زندانیان و ایجاد اشتغال برای زندانیان  توانسته است  ماهیان  گرمابی قابل ملاحظه ای  را جهت عرضه به بازار برداشت نماید.

سید حمید حسینی با تاکید به اینکه ایجاد اشتغال برای زندانیان، بهبود درآمد خانوارها، افزایش تولید و سرانه مصرف ماهی و درنهایت کاهش صید ماهیان دریای خزر از مهم ترین مزایای پرورش ماهیان گرمابی در گیلان است که با حمایت مسئولین در حوزه آبزی پروری  یقینا بسیاری از کشاورزان به ویژه زندانیان فعال در حوزه کشاورزی می توانند در توسعه این صنعت در این استان  به فعالیت بپردازند.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که ان شا ا… با ادامه این روند شاهد توسعه هرچه بیشتر فعالیتهای کشاورزی و اشتغال زائی در آینده بین زندانیان این منطقه خواهیم بود  .

ارسال شده در شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۸ بعدازظهر
کد خبر: 2813435
آخرین خبر ها
گزیده خبرها