چطور ۱۲۰۰ میلیارد وام بدون ضامن داده می‌شود؟

چطور ۱۲۰۰ میلیارد وام بدون ضامن داده می‌شود؟

اسرارامروز. محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به مناسبت بزرگداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو با موضوع دانشجو، دانشگاه، جامعه در دانشگاه گیلان سخنرانی کرد.

 

 

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به مناسبت بزرگداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو با موضوع دانشجو، دانشگاه، جامعه در دانشگاه گیلان سخنرانی کرد. به گزارش اسرار امروز و به نقل از دیار میرزا صادقی به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان به استان گیلان سفر کرد. نماینده تهران در این مراسم گفت: بسیار خوشحالم که در ۱۶ آذر ماه و به مناسبت روز دانشجو این فرصت به دست آمد تا پس از مدتها انتظار در دانشگاه گیلان و در خطه سر سبز گیلان حضور پیدا کنم. وی با تشکر از نماینگان شهرستان رشت در مجلس اظهار کرد: افتخار میکنم در پارلمان کنار این دوستان هستم.

صادقی با بیان اینکه در سالهای گذشته ۱۶ آذر برای خیلی‌ها تبدیل به بازی کودکانه شده بود، افزود: با گرامیداشت بر روی مزار و برگزاری برنامه‌هایی در حد خاله شادونه خواستند این روز بزرگ را کوچک کنند.

سخنران ۱۶ آذر دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه دانشجویان می‌توانند شفافیت را دنبال کنند آن را جز مطالبات خود قرار دهند، افزود: شما دانشجویان نورافکن‌هایی باشید که شفافیت را دنبال می‌کند. یکی از شفافیتها در معامله‌های بانکی است که باید شفاف سازی شود. بسیاری از بانکها وام بدون وثیقه داده اند. برای یک وام ازداوج چندین ضامن می‌خواهند و بعد چطور ۱۲۰۰ میلیارد وام داده میشود بدون ضامن و اینجا باید شفاف سازی شود.

صادقی با بیان اینکه با تشکیل موسسه های بانکی باعث شده اند که جامعه به سوی رباخواری برود، تصریح کرد: نام‌ها و روکشهای مختلفی در بانکها برای سودهایی که گرفته میشود گذاسته شده است و متاسفانه بسیاری از بانکها ورشکسته هستند. کسانی داریم که پول مردم را میخورند و کسی زورش به آنها نمی‌رسد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اصلاح طلب و اصول گرا برای شفافیت هیچ فرقی نمی‌کند، افزود: باید با فساد مبارزه شود و این دغدغه در همه طیف‌ها باید باشد. وی در پایان اظهار کرد: باید برای کسانی که فساد را افشا می‌کنند امنیت لازم فراهم شود.

ارسال شده در یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲ بعدازظهر
کد خبر: 0527216
آخرین خبر ها
گزیده خبرها