سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان گیلان
با حضور استاندار گیلان افتتاح شد؛

سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان گیلان

اسرارامروز.سیصد و چهل و پنجمین نمایشگاه کتاب استانی کشور با حضور استاندار گیلان افتتاح شد.

 دکتر مصطفی سالاری استانداری گیلان در مراسم  افتتاح سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان گیلان و345 نمایشگاه کتاب استانی کشور که با حضور برخی مدیران استانی و شهرستانی و اهالی قلم استان در محل دائمی نمایشگاه های استان برگزار شد ضمن تبریک ولادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) و همچنین تبریک فرارسیدن روز دانشجو، اظهارکرد: گرچه در گذر زمان امکانات بروز دنیا نظیر فضای مجازی شرایطی جدید در عرصه قلم و نویسندگی بوجود آورده است اما جایگاه نویسندگان و ناشران معتبر و مجوزدار کشور که در عرصه نویسندگی کتاب فعالیت می کنند محفوظ و محترم است و اهمیت این جایگاه بر کسی پوشیده نیست. وی اضافه کرد: کتاب قدمتی دیرینه دارد و در اعتبار این منبع علمی هیچ شکی نیست.

استاندار گیلان با بیان اینکه یخش قابل توجهی از تولید کنندگان مطالب در فضای مجازی افراد ناشناخته هستند، گفت: در حوزه نویسندگی و تالیف اثر، گستردگی غیر قابل شناسایی و غیرمعتبر وجود ندارد. دکتر سالاری با اشاره به فرهنگ غنی و تمدن دیرین گیلان زمین اظهار داشت: بدیهی است از چنین جامعه متمدن و ریشه داری انتظار می رود در حوزه قلم و نویسندگی پیشتاز و حساس باشد. وی با تاکید بر لزوم تسهیل در روند نشر کتب برای ناشران و مولفان، اظهار کرد: نوشته ای که معتبر باشد مخاطب خود را خواهد یافت.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: تمام توان خود را برای تقویت و حمایت از نویسندگان و ناشران کتب به کار خواهیم بست؛ البته بر حفظ کیفیت آثار تاکید دارم. دکتر سالاری با بیان اینکه باید بیش از پیش به ترویج فرهنگ کتابخوانی بپردازیم، بیان کرد: متاسفانه بیشتر درگیر سخت افزارهایی نظیر کتابخانه سازی و مدرسه سازی می شویم، حال اینکه باید بدانیم کتاب است که خاصیت انسان سازی دارد و ضرورت دارد به تولید هرچه بیشتر مکتوبات و نوشتار فاخر کمک کنیم. 

وی در پایان تاکید کرد: ریشه مدنی گیلان زمین ایجاب می کند در حوزه فرهنگ حساس تر گام برداشته و خلاقانه تر عمل کنیم. 

در پایان این مراسم استاندار گیلان ضمن تقدیر و تجلیل از مولفان برتر استان، از نمایشگاه مذکور بازدید به عمل آورد.

گفتنی است سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان با 30 درصد تخفیف از 16 لغایت 21 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت به تهران برگزار می شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴ بعدازظهر
کد خبر: 3956516
آخرین خبر ها
گزیده خبرها