آمادگی سرمایه گذار آلمانی برای تولید همزمان انرژی و غذا در گیلان

آمادگی سرمایه گذار آلمانی برای تولید همزمان انرژی و غذا در گیلان

اسرارامروز.سرمایه‌گذار آلمانی در دیدار با استاندار گیلان جهت احداث نیروگاههای خورشیدی و اجرای پروژه تولید همزمان انرژی و غذا در قالب تولید گلخانه‌ای محصولات غذایی با بکارگیری تکنولوژی هیدروپونیک و آکواپونیک در استان اعلام آمادگی کرد.

 

دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان در دیدار با سرمایه‌گذار آلمانی در دفتر کار خود، حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران را از اولویت‌های مهم استان برشمرد و افزود : مدیران در حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران به منظور رشد و توسعه استان از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نباشند .

وی تولید همزمان انرژی از نیروگاه‌های خورشیدی و تولید محصولات کشاورزی را کار جدیدی در کشور دانست و افزود: تحقق این مهم علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی، انتقال تکنولوژی را نیز در پی خواهد داشت.

استاندار گیلان اجرای این پروژه را مقدمه‌ای برای بهره‌گیری سایر استان‌ها از این تکنولوژی عنوان کرد و افزود: تولید توأمان محصولات کشاورزی و انرژی می‌تواند در بسیاری از استان‌های دیگر اجرایی گردد.

 

این شرکت آلمانی در نظر دارد در فاز نخست سرمایه گذاری خود نیروگاه‌های خورشیدی و انجام پروژه‌های مختلف تحت عنوان غذا وانرژی با سرمایه گذاری  66 میلیون دلار را در استان اجرایی کند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۴۳ بعدازظهر
کد خبر: 3722215
آخرین خبر ها
گزیده خبرها