شهدای مدافع حرم برای دفاع از جایگاه اسلام از جان خود گذشتند
شهردار رشت :

شهدای مدافع حرم برای دفاع از جایگاه اسلام از جان خود گذشتند

اسرارامروز.آیین تکریم و تجلیل از یادگاران شهدای مدافع حرم شهرستان رشت برگزار شد.

 آیین تکریم و تجلیل از یادگاران شهدای مدافع حرم با حضور دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، سردار محمدعلی حق‌بین فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان، محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت، احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای اسلامی رشت، عبدالله پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، سرهنگ عباس بایرامی معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان و خانواده های شهدای مدافع حرم شهرستان رشت برگزار شد. 

در دفاع از ارزش ها، مرزهای جغرافیایی دیگر معنا ندارد 

 به گزارش اسرار امروز و به نقل از  اداره اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در جمع یادگاران شهدای مدافع حرم اظهار داشت: حضور در این جمع نورانی و ارزشمند افتخاری است که امروز نصیب مسئولان شده است.

شهردار رشت با بیان اینکه حداقل کاری که بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب می توانیم انجام دهیم ارج نهادن به مقام والای شهدا است افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس با نگاه ملی و مذهبی از ارزش های انقلاب اسلامی و مرزهای ایران دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم با نگاه ویژه و ارزشی برای حفظ و حراست از حرم و دفاع از جایگاه اسلام از جان خود گذشتند گفت: در دفاع از ارزش ها، مرزهای جغرافیایی دیگر معنا ندارد.

نصرتی با این توضیح که بعد از دوران دفاع مقدس نیز رزمندگان اسلام در جنگ نرم با درایت به مبارزه پرداختند و تلاش های آنان نیز ستودنی است، تاکید کرد: از خودگذشتگی های رزمندگان اسلام قابل وصف نیست و امیدوارم روزی فرا برسد که نظام جمهوری اسلامی ایران با تمام اقتدار در تمام جهان اسلام رهبری داشته باشد و مطمئنا رسیدن ایران به آن جایگاه دور نیست و رسیدن به این جایگاه به برکت نور قرآن و ولایت نزدیک است.

وی با اشاره به شهادت بابک نوری هریس، شهیدی از خانواده بزرگ شهرداری رشت، افزود: باید به وظایف خود در برابر شهدا و آرمان های آن ها عمل کنیم.

پیروزی برابر داعش همه تفکرات استکبار را درهم شکست

محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت نیز با بیان اینکه گروه های تروریستی با حمایت های آمریکای جنایتکار، انگلیس مکار و صهیونیست کافر برای راه اندازی جنگ احزاب برنامه ریزی شده بود گفت: گروه تکفیری داعش با نشان اسلام با هدف انتقام از پیامبر و اهل بیت و پیروان مخلص آنها شکل گرفت و این گروه تکفیری به هیچ کس رحم نکرد اما این گروه جنایتکار با جانفشانی رزمندگان از بین رفت.

وی با بیان اینکه این پیروزی بزرگ همه تفکرات استکبار را درهم شکست گفت: این مهم با وحدت و اتحاد مسلمین محقق شد.

عاقل منش با اشاره به اینکه این پیروزی با رهبری و درایت مقام معظم رهبری و دقت نظر علمای جهان اسلام و جان فشانی های جبهه مقاومت محقق شد تصریح کرد: ضمن تبریک به سردار سلیمانی و یاران وفادار و همرزمان شهیدش امید است روزی شاهد اهتزار پرچم اسلام در سراسر جهان و به ویژه آزادی قدس شریف باشیم. 

فرزندان ما هزاران کیلومتر دور تر از خاک وطن دشمنان را از پای در آورده اند 

سردار محمدعلی حق‌بین فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان نیز با بیان اینکه امنیت و اقتدار امروز را مدیون شهدا هستیم اظهار داشت: امروز به همت خون شهدا و رزمندگان اسلام دشمن کیلومترها از خاک ایران دور شده است. وی خانواده های شهدا را خطاب قرار داد و گفت: خون فرزندان شما امروز ثمر داده است و این امنیتی که همه ما از آن برخورداریم به برکت خون شهدا است. 

سردار حق بین تاکید کرد: امریکا و اسراییل ادعا می کردند که می خواهند دم مرزهای ایران لشکر پیاده کنند اما امروز فرزندان ما هزاران کیلومتر دور تر از خاک وطن دشمنان را از پای در آورده اند.  وی با تاکید بر اینکه همه این اتفاقات زیبا با تدابیر هوشیارانه رهبر فرزانه انقلاب و با عنایت خداوند رقم خورده است اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای و دشمن ‌شناسی معظم له در اوج قدرت خود قرار دارد. 

سردار حق بین با تاکید بر اینکه اجر مزد شهدای مدافع حرم دو برابر اجر خون شهدای شلمچه و مناطق عملیاتی است افزود: این جرات دسته جمعی رزمندگان ما باعث خواهد شد زمینه های حرکت بزرگ برای حضرت قائم (عج) فراهم شود. وی خانواده های شهدا را ستون های اصلی نظام دانست و تصریح کرد: این بزرگواران از ما هیچ انتظاری ندارند اما همه مسئولان باید در حیطه کاری خود جایگاه خانواده شهدا را بررسی و ادای وظیفه کنند. 

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان با بیان اینکه قدرت داعش به اندازه قدرت تمام کشورهای عربی بود اظهار داشت: دعای پدران و مادران و خون مظلومین داعش را نابود کرد. از نگاه نظامی از بین بردن داعش کاری سخت بود اما خون مظلوم، آنها را زمین گیر کرد. 

زمانی می توانیم جایگاه شهدای مدافع حرم را درک کنیم که متوجه شویم آنها چه خطر عظیمی را از اسلام و بشریت رفع کرده اند 

عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، نیز در این مراسم با بیان اینکه تجلیل و تکریم از خانواه های شهدا مصداق عملی حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است گفت: زمانی می توانیم جایگاه شهدای مدافع حرم را درک کنیم که متوجه شویم آنها چه خطر عظیمی را از اسلام و بشریت رفع کرده اندوی تاکید کرد: هدف از خلق تروریستهای داعش توسط آمریکا و انگلیس انتقام و ضربه زدن به امت اسلامی بوده است و شهدای مدافع حرم با ایمان و بصیرت و عشق به ائمه نیات شوم دشمنان را به موقع متوجه شدند.

 در پایان این مراسم از یادگاران و خانواده های شهدای مدافع حرم تجلیل شد. تجلیل از سردار حق بین به نمایندگی از رزمندگان اسلام گیلان از دیگر برنامه های این مراسم بود .

 

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۸:۳۵ بعدازظهر
کد خبر: 7644530
آخرین خبر ها
گزیده خبرها