جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی
کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین المللی حقوق بشر اعلام کرد؛

جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی

اسرارامروز.کمیسر خاورمیانه ای کمیته بین المللی حقوق بشر جزییات بازداشت سرکرده داعش به دست نیروهای آمریکایی را تشریح کرد.

به گزارش اسرار امروز و به نقل از شفق نیوز، هیثم ابوسعید کمیسر خاورمیانه ای کمیته بین المللی حقوق بشر خبر بازداشت ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش به دست نیروهای آمریکایی را تایید کرد. وی مدعی است: البغدادی در پایگاه صحرایی «تی ۲» نگهداری می شود.
وی در تاریخ ۲۰۱۷/۴/۱۸ طی عملیات هلی برنی که از سوی ۵۰ کماندوی آمریکایی انجام شد، بازداشت شده است.
ابوسعید با اشاره به اینکه وی قبلا خبر بازداشت البغدادی را اعلام کرده بود بیان کرد: همه آنچه ما در آن زمان از اطلاعات موثق درباره سرنوشت البغدادی ارائه کردیم، نپذیرفتند و به آن با دیده شک و تردید نگریستند.
شایان ذکر است که روزنامه ینی شفق ترکیه اعلام کرده بود که البغدادی به دست نیروهای آمریکایی در عراق بازداشت و به طور محرمانه به پایگاه آمریکایی ها در سوریه انتقال داده شده است.
این در حالی است که دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در واکنش به خبر بازداشت البغدادی به دست نیروهای آمریکایی اعلام کرد که روسیه اطلاعاتی در این زمینه ندارد.
وی افزود: نمی توانم اظهار نظری درباره آنچه رسانه ترکیه ای اعلام کرده است، بیان کنم. نمی دانم که آنها بر چه استناد کرده اند؟ حداقل ما این اطلاعات را نداریم.

ارسال شده در دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۴ بعدازظهر
کد خبر: 6452216
آخرین خبر ها
گزیده خبرها