عجله شهردار سابق رشت، کار دست ما داد
یکی از کسبه بازار بزرگ رشت:

عجله شهردار سابق رشت، کار دست ما داد

اختصاصی/اسرارامروز.به چه دلیل نان بازاریان رشت را آجر کردید؟/گوش شنوایی وجود نداشت/گفتندبه شهردار جوان اعتماد کنید!/اقتصاد بازاریان مرکز شهر به تعطیلی کشانده شد/از اعضای فعلی این شورا انتظار داریم تعارفات را کنار بگذارند

 

اجرای پروژه پیاده راه سازی در میدان شهدای ذهاب رشت هر چند چهره این شهر را پس از سالها تغییر داد اما بازاریان مرکز شهر می گویند اجرای این پروژه باعث رکود شدید اقتصادی بازار شده است.عدم وجود پارکینگ در مرکز شهر با ظرفیت بالا باعث شد که مشتری نتواند به راحتی همانند گذشته،  قبل و بعد از ورود به بازار تردد کند. خیلی از صنوف به دلیل رکود اقتصادی شدید حاصل از اجرای این طرح یا ورشکسته شده اند و یا در حال ورشکستگی هستند و یا با تکیه بر اندوخته های گذشته خود سرپا ماندند .

علی میرزاپور یکی از بازاریان خوشنام صنف پوشاک است که 25 سال در پاساژ پله برقی فعالیت می کند . وی در گفتگویی با اعلام خبر ورشکستگی و تعطیلی بیش از 50 باب مغازه در این پاساژ ،گفت: متاسفانه پس از اجرای پروژه پیاده راه ،مسافران در مرکز شهر به دنبال پارکینگ هستند که در بیشتر ساعات شبانه روز ، ظرفیت پارکینگهای موجود هم پر است.

وی به اجرای طرح پیاده‌ راه ‌ فرهنگی شهرداری رشت در زمان شهردار سابق اشاره کرد و افزود: متاسفانه هر چه اصرار کردیم اجرای این پروژه نیاز به مطالعه و دقت بیشتری دارد گوش شنوایی وجود نداشت و بازاریان اعتراضاتی زیادی به این طرح داشتند اما مسئولین شهرداری رشت با صدای بلند گفتند که نگران کسب و کار خود نباشید و به شهردار جوان اعتماد کنید!

میرزاپور یادآور شد : شهردار سابق تاکید می کرد بازاریان باید صبور باشند و با اتمام طرح پیاده راه ،شاهد بهبود و رونق کسب و کار بازاریان خواهیم بود. اما متاسفانه عجله وی کار دست ما داد و این کم توجهی به قیمت از بین رفتن رزق و روزی بازاریان تمام شد.

میرزاپور خاطرنشان کرد: اگر چه اجرای طرح‌های توسعه‌ برای شهر رشت مفید است اما لازمه اجرای آن توجه به ایجاد زیرساختها از جمله پارکینگهای مدرن با ظرفیت بالا در مرکز شهر بود که توجهی به آن نشد .  

وی که یکی از بازاریان خوشنام شهر می باشد با اشاره به اینکه  عمده اقتصاد شهر رشت در اطراف میدان شهدای ذهاب متمرکز است،یادآور شد: با اجرای طرح پیاده ‌راه‌ فرهنگی اقتصاد بازاریان مرکز شهر به تعطیلی کشانده شد و نتیجه اجرای این طرح ، افزایش چک‌های برگشتی بازاریان بود.

این کسبه بازار بزرگ رشت ادامه داد: ما مقاومتی در برابر تغییر چهره شهر نداشتیم و نداریم اما با این تغییر بازاریان رشت یا ورشکسته شدند و یا در حال ورشکستگی هستند. آیا عدالت اجتماعی که شهردار سابق از آن می گفت برقرار شد؟ به چه دلیل نان بازاریان رشت را آجر کردید؟ چرا از ساخت پارکینگهای طبقاتی که وعده دادید خبری نشد؟

میرزاپور اضافه کرد: اگر نمی توانستید مرهمی برای حل مشکلات اقتصادی بازاریان رشت باشید نباید با اجرای چنین پروژه هایی  بدون ایجاد زیرساختها ،نمک روی زخمشان بریزید.

وی در ادامه گفت: متاسفانه وعده اعضای شورای اسلامی در دوره قبل محقق نشد و از اعضای فعلی این شورا انتظار داریم تعارفات را کنار بگذارند و فکری برای بازاریان رشت بکنند.

این کسبه بازار بزرگ رشت خطاب به شهردار رشت گفت: از دکتر نصرتی شهردار جدید این شهر انتظار داریم تا هر چه زودتر با بازنگری طرح پیاده راه میدان شهدای ذهاب مجددا رونق اقتصادی را به بازار بزرگ این شهر برگرداند.

 

میرزاپور در پایان افزود: بازاریان رشت امیدوارند که مراجع قانونی پاسخگوی تعطیلی اقتصاد بازار در مرکز شهر باشند.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۴:۱۴ بعدازظهر
کد خبر: 2689839
آخرین خبر ها
گزیده خبرها