رویه اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده به بدنه تولید نادرست است
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان کرد:

رویه اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده به بدنه تولید نادرست است

اسرارامروز.فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جلسه با جمعی از مدیران واحدهای صنعتی و تجاری،گفت: باید تمام نگاه و رویکردمان در راستای منافع عمومی باشد.

فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جلسه با جمعی از مدیران واحدهای صنعتی و تجاری با اشاره به اینکه اگر کسی بخواهد برای بهبود فضای کسب و کار محکم و قانونمند کار کند گفت: باید رویه ها و رویکردهای غلط را حذف و روند کار را اصلاح کرد و ضمن داشتن دقت نظر در فرآیند کار، سرعت عمل را نیز مد نظر قرار داد.

وی با بیان اینکه آن دسته از مشکلات ساختاری صنایع که در داخل استان قابل حل می باشد گفت؛ با تمام توان در جهت رفع آن اقدام لازم را انجام می دهیم و آن بخشی که از ید اختیار ما خارج است در سطح ملی با جدیت پیگیر هستیم.

دلق پوش به تاثیرات مخرب رویه نادرست اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده به بدنه تولید اشاره کرد و افزود؛ ضروری است رویه های غلط اخذ مالیات، در مجلس مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرد. در غیر اینصورت در آینده شاهد ضربات محکم و غیرقابل جبرانی به بخش تولید خواهیم بود.

وی از این نوع روش اخذ مالیات بعنوان معضل عمومی در کشور یاد کرد و گفت؛ در سفر اخیر از آقای دکتر لاریجانی، ریاست مجلس خواستار پیگیری این موضوع شدیم تا از آسیب رساندن بیشتر آن به بخش صنعت جلوگیری شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به نحوه ارائه تسهیلات بانکی و درصد سود کنونی آن اشاره کرد و گفت: اساسا این اندازه از سود بانکی که برای واحدهای صنعتی و تولید کنندگان دریافت تسهیلات در راستای رونق تولید در نظر گرفته شده است امکان بازگشت سرمایه در شرایط رکود فعلی وجود ندارد و بیشتر صنایع استان را با چالش مواجه میکند که باید شرایط موجود را به نفع تولید کننده تغییر داد.

وی تاکید کرد: نباید طوری عمل کرد تا صنایع ما  درگیر فرآیند فرسایشی بانکی، مالیاتی و... شوند. ما باید تمام نگاه و رویکردمان در راستای منافع عمومی باشد.

وی در ادامه لزوم توجه به صنعت نساجی در استان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به قدمت و پیشینه نساجی استان که شاهد گذشت 120 سال از عمر این صنعت بومی هستیم باید هم اکنون برای اعتلای صنعت نساجی که خاستگاه آن در گیلان میباشد تیم تخصصی و برنامه ریزی مدونی فراهم شود تا و در جهت رفع آن اقدام اصولی انجام گردد .

وی در پایان همچنین به تشکیل کمیته مشترک مجلس و صنعت استان اشاره کرد و گفت؛ باید در جهت رفع مشکلات صنایع و ارائه راهکار های صحیح و اصولی کمیته مشترک مجلس و صنعت استان را تشکیل داد تا موارد را به صورت علمی و منطقی استخراج و احصاء نمائیم که به نتیجه مطلوب منتج شود.

ارسال شده در دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰ بعدازظهر
کد خبر: 3654179
آخرین خبر ها
گزیده خبرها