استاندار گیلان: چه سخیف است که فردی وارد گیلان شود و از بانوان گیلان نقد   غیر منصفانه  کند / سخیف تر آن است که عده‌ای در داخل استان حرکت دهنده  وسینه زن آن بخش باشند

استاندار گیلان: چه سخیف است که فردی وارد گیلان شود و از بانوان گیلان نقد غیر منصفانه کند / سخیف تر آن است که عده‌ای در داخل استان حرکت دهنده وسینه زن آن بخش باشند

استاندار گیلان در نشست مشترک فرمانداران و شهرداران و مدیران کل استانداری با اشاره به موفقیتهای دولت برآمده از حماسه سیاسی 24 خرداد 1392 گفت : مردم نشان دادند که آرمانهای 24 خرداد ادامه دارد و باید به یاد آوریم که دولت یازدهم در چه شرایط سختی کشور را تحویل گرفت و در این شرایط چه دستاوردهای بزرگی داشته است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که با حضور معاونین و مدیران ستادی استانداری، فرمانداران و شهرداران در محل سالن غدیر استانداری برگزار شد با تبریک ماه مبارک رمضان این ماه را به تعبیر امام راحل (ره) ماه نبوت عنوان کرد و افزود : امیدواریم خداوند متعال توفیق دهد تا از فرصت‌های این ماه عظیم و شب‌های قدر آن بهره کامل را ببریم.

وی با بیان اینکه باید زمینه برگزاری هرچه با شکوهتر نماز جماعات در تمامی ادارات استان فراهم شود افزود : انشاء ا... خداوند توفیق دهد از فیوضات معنوی این ماه بزرگ بهره گیریم.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به درپیش بودن سالروز خلق حماسه سیاسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 افزود : انتخاب مردم پیام خاصی را در 24 خرداد به همراه داشت واین استقبال از آرمانهای 24 خرداد در انتخابات و نظرخواهی های دیگر تداوم یافت .

وی آشتی جامعه و نزدیکی دولت و ملت را از دیگر پیام های حماسه 24 خرداد دانست و با اشاره به تأکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب درخصوص همراهی دولت و ملت افزود : در همین راستا تأکید دولت علی‌الخصوص رئیس جمهور نیز بر این است که همه باید با هم تعامل داشته و دست به دست هم دهیم و نگذاریم فاصله و انشقاقی در بین مردم و مسئولین ایجاد شود.

دکتر نجفی با بیان اینکه نباید از نقد منصفانه بهراسیم افزود : نقد دلسوزانه و سازنده را به عنوان بزرگترین کمک کاری و یاری دهنده امور خود بدانید.

وی ادامه داد : در 24 خرداد مردم با حضور 73 درصدی خود پای صندوق‌های رأی در جهت تحقق نگاه رهبری ، حماسه دیگر آفریدند.

استاندار گیلان در بخشی از سخنانش با تاکید بر ضرورت حضور برابر بانوان در بخش های مختلف گفت: فرمانداران، شهرداران و مدیران باید تلاش کنند تا حضور برابر بانوان در بخش های مدیریتی حفظ شود.

وی تصریح کرد: تلاش کردیم این زمینه در استان فراهم شود و مانع حضور بانوان در عرصه های مختلف نشویم.

وی بانوان گیلان را بانوانی فرهیخته،‌ تحصیلکرده و تأثیرگذار دانست که در کنار مردان در کارهای سخت تولید حضوری فعال دارند و افزود : کجای کشور همانند زنان گیلان دوشادوش و حتی جلوتر از مردان با زحمت و تلاش برنجی را که با رنج تولید می‌شود به ثمر می‌رسانند.

دکتر نجفی همچنین با اشاره به حضور فعال بانوان گیلانی در تولید زیتون، مرکبات، کیوی، صیفی جات، گل گاوزبان و بادام زمینی اظهار داشت : بانوان گیلان همچنین حضوری فعال در تولید دارند.

وی با بیان اینکه چه سخیف است که فردی وارد گیلان شود و از بانوان گیلان نقد غیر منصفانه کند افزود : سخیف تر آن است که عده‌ای در داخل استان حرکت دهنده وسینه زن آن بخش باشند.

دکتر نجفی گفت : آنها چشمشان را در جامعه می‌بندند و این همه رنج و حضور 60 درصدی بانوان را در کنکور سراسری و دانشگاه‌ها نمی‌بینند و این افراد چه نگاهی دارند و کجا را می‌بینند.

وی افزود : کمتر از یک ماه گذشته حضور مادران، فرزندان و همسران شهدا را در پاسداشتی که زبانزد بود مشاهده نمی‌کنند .

استاندار گیلان با توصیه به این افراد که به خانه مادران شهید بروید و ببینید چه می‌خواهند افزود : توجه به رفاه معیشت ، اشتغال جوانان ، مسائل اجتماعی و اعتیاد درخواست این عزیزان است .

وی گیلان را آغازگر مذهب افتخار آمیز تشییع در کشور عنوان کرد و افزود: امروز نماینده معزز ولی فقیه در گیلان که خود از بزرگان و نویسندگان است و بیش از 70 تألیف مورد توجه در ایران و دنیا دارد متولی حوزه های فرهنگی و عبادی استان و نظریه پرداز این بخش کشور است و نباید جلوتر از ایشان حرکت کرد.

دکتر نجفی افزود : با اقامت سالانه بیش از 34 میلیون مسافر در گیلان اندیشه‌های مختلف وارد استان می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اهیمت اجرای طرح‌های سالم سازی دریا اظهار داشت : در این طرح‌ها باید رعایت حجاب، عفاف، حرمت خانواده‌ها و در کنار آن آرامش و آسایش افراد دیده شود.

وی با اشاره به برگزاری نماز جماعات در سواحل در کنار استفاده از دریا اظهار داشت : اگر چه مشکلاتی در تأمین اعتبارات وجود داشته و دولت با سختی توانست حقوق و مزایا را بپردازد اما طرح‌های سالم سازی دریا باید به جد دنبال شود.

ارسال شده در شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۴:۱۹ بعدازظهر
کد خبر: 71
آخرین خبر ها
گزیده خبرها