جناب رفیعی، قضاوت عدالت می خواهد و عدالت بدون آگاهی ممکن نیست

جناب رفیعی، قضاوت عدالت می خواهد و عدالت بدون آگاهی ممکن نیست

در پی سخنان اهانت آمیز حجت الاسلام ناصر رفیعی در خصوص بی حجابی بانوان گیلانی که خشم نمایندگان مردم گیلان در مجلس و نماینده ولی فقیه در استان را برانگیخت و باعث دل آزردگی و خشم مردم گیلان شد ، باید خاطرنشان کرد: گیلان مهد فرهنگ کشور است و صدها ادیب و دانشمند و علمای فرهیخته و مومن نظیر آیت الله بهجت ، آیت الله میرزا حبیب الله رشتی و انقلابیونی همانند میرزای جنگلی که از افتخارات کشور است در طول ادوار مختلف در دامان همین بانوان گیلانی پرورش یافته اند.

چه زیبا گفت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در کنگره 8 هزار شهید استان گیلان که این استان به اندازه چند استان ادای دین کرده و باید دست تک تک این مردم را بوسید. براستی 8 هزار شهید انسان را متحیر می کند .8 هزار شهیدی که در دامان پاک همین بانوان گیلانی تربیت و تقدیم انقلاب شده است. اگر حد و مرزها را بشناسیم و قصد نصیحت و تذکر داشته باشیم نباید بدحجابی عده ای محدود و آن هم مسافر را به کل بانوان گیلانی نسبت دهیم. روا نیست مردم و بانوان ولایتمداری که در تمام صحنه های حساس همراه نظام و انقلاب بوده اند و تا پای جانشان ایستادند و حتی در فتنه سال 1388 یک روز جلوتر از کل کشور در دفاع از ولایت حاضر شدند و از سوی مقام معظم رهبری لقب پیشتازان بصیرت گرفتند با چنین سخنانی ناروا و نامربوط آزرده خاطر شوند.

زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان گیلان در اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان شهر رشت در خصوص این بی حرمتی تاکید کرد : دستگاه‌های متولی مراقب باشند و اجازه ندهند برخی از افراد، چهره ولایی گیلان را خراب کنند، بعضیها دنبال بازار گرمی هستند.

جبار کوچکی نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی رشت هم در اعتراض به این سخنان گفت: به ایشان تذکر دادیم که باید حرف خود را اصلاح و از مردم گیلان عذرخواهی کند. وی افزود: سخنانی که بیان شده بود به هیچ عنوان قابل دفاع نبود .

حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت نیز دراین خصوص اظهار کرد: چنین برداشتی از مردم گیلان جفا به مردم است.

درست است که گیلان و گیلانیان به مهمان نوازی شهره اند اما این بدان معنی نیست که بر سر سفره میزبان بنشینند نمک بخورند و نمکدان بشکنند . روا نیست نجابت مردم گیلان زمین موجب شود تا میهمان به عنوان نصیحت و تذکر ،میزبان را مورد اهانت قرار دهد و به یک کلام نسنجیده رشادتها و دلاوریها و ولایتمداریهای گیله مردان و گیله زنان را نادیده بگیرد.آیا شایسته است بانوان گیلانی در سالگرد ارتحال حضرت امام در حالی که از یک طرف در سوگ آن عزیز از دست رفته بودند و از سوی دیگر میزبان این واعظ ،اینگونه مورد اهانت قرار گیرند؟ کاش قدری درنگ و تامل را به کلامتان زینت می دادید و در جایگاه یک مومن و در ماه میهمانی خدا این دل آزردگی که خداوند آن را حق الناس خوانده و سوگند یاد کرده نگذرد از کسی که حق الناس بر گردنش است ،اینهمه حق الناس را به نامتان ثبت نمی کردید. چه زیباست آموختن درس اخلاق از پیامبر عظیم الشانی که چه دیده هایی را نادیده انگاشتند و چه بسا کسانی را که نادیده هایشان را به دیده و زبان جاری می سازند.

سوالی که ذهن مردم گیلان و برخی نمایندگان مجلس از جمله مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت را به خود مشغول کرده اینست که در روز ارتحال امام که مردم گیلان پای پیاده برای تجدید میثاق به مرقد امام راحل میروند در چنین روزی ایشان در گیلان چه می کردند؟!

آیا شایسته است زنان و مادرانی که هشت هزار شهید و چندین مدافع حرم و ...را تربیت و تقدیم انقلاب نمودند این چنین گستاخانه مورد اهانت ،اتهام و داستانهای بی محتوای این واعظ قرار گیرند؟ انتظار میرود دادستان دادگستری به عنوان مدعی العموم بر علیه ناصر رفیعی ادعای جرم نماید و وی را برای چنین تهمت سنگین و ناروایی به پاسخگویی فرا خواند.

رفیعی عذر خواهی بزرگی را به مردم متدین و ولایت مدار گیلان بدهکار است . جناب رفیعی،قضاوت عدالت می خواهد و عدالت بدون آگاهی ممکن نیست.خطیبان باید آثار گفته های خود را بسنجند.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱ بعدازظهر
کد خبر: 75
آخرین خبر ها
گزیده خبرها