با همت شهرداری رشت پارک کودک قلمستان و فضای مکث رازی  بطور همزمان افتتاح شد

با همت شهرداری رشت پارک کودک قلمستان و فضای مکث رازی بطور همزمان افتتاح شد

پارک کودک قلمستان و فضای مکث رازی شهر رشت همزمان با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت قدم ، مظفر نیکومنش نودهی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا عضو شورای اسلامی رشت، مجتبی شهرستانی مدیر خدمات شهری شهرداری رشت، علیرضا زارع معاون خدمات شهری شهرداری منطقه دو رشت و برنجی معاون فنی شهرداری منطقه ۲ رشت افتتاح شد.

افتتاح پارکها پس از حضور دکتر ثابت قدم با رعایت استانداردها و ایمنی های لازم و البته به صورت متوازن با سرعت بیشتری نسبت به گذشته در دستور کار شهرداری رشت قرار گرفت. وی معتقد است می توان با ایجاد فضای مکث به اهدافی چون افزایش سرانه فضای سبز، کاهش آسیبهای اجتماعی و همچنین افزایش گفتگوی اجتماعی دست یافت.

شهردار رشت در این مراسم با اشاره به وجود 41 پارک در این شهر تا قبل از سال 1395گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 7 پارک و در طول 4 ماه افتتاح شد و همچنین تا پایان سالجاری این تعداد به 13 پارک افزایش خواهد یافت که آمار قابل قبولی است.

وی افزود : ما به دنبال این هستیم که تعداد این پارک ها را در 55 محله شهر رشت در مقیاس های مختلف به گونه ای ایجاد کنیم که شهروندان در اوقات فراغت خود بدون تردد بی دلیل وایجاد ترافیک در فاصله ای نزدیک به محل سکونت حداکثر استفاده از این فضاها را در سراسر شهر داشته باشند.

وی اهداف ایجاد این پارکهای کودک را خوشحال کردن آینده سازان این کشور عنوان کرد.

ثابت قدم در خصوص ایجاد فضای مکث رازی گفت :شهرداری رشت به دنبال احیای باغات و درختهای کهنسالی است که در محدوده شهر رشت وجود دارد و همچنین ایجاد اینگونه فضاهای سبز نیز در کاهش آسیب ها و افزایش گفتگوهای اجتماعی تاثیر بسزایی دارد .

وی در خصوص افزایش سرانه فضای سبز شهر گفت : با آزاد سازی حاشیه رودخانه های شهر 3.5 متر مربع به مجموع فضای سبز شهر اضافه خواهد شد.

577de4c38d459.jpg

ارسال شده در پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۴۲ قبل‌ازظهر
کد خبر: 88
آخرین خبر ها
گزیده خبرها