رونق و توسعه صنایع کوچک یکی از مهمترین ارکان تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی‌ استان گیلان:

رونق و توسعه صنایع کوچک یکی از مهمترین ارکان تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

اسرار امروز.مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی‌گیلان گفت: توجه به صنایع کوچک راهی مطمئن برای بهبود شاخص های صنعتی و اقتصادی و تثبیت اشتغال مولد است.

احمد علی شهیدی با بیان اهمیت صنایع کوچک و سهم آن در اقتصاد کشور تاکید کرد: یکی از مهمترین ارکان تحقق سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، رونق و توسعه صنایع کوچک است و توجه ویژه به این صنایع علاوه بر اینکه سبب تداوم رشد صنعت استان خواهد شد، آسیب پذیری اقتصاد استان را در حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد.

وی تصریح کرد: توجه به صنایع کوچک همانگونه که در بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز مستقیماً به آن اشاره و تأکید شده راهی مطمئن برای بهبود شاخص های صنعتی و اقتصادی و توسعه و تثبیت اشتغال مولد است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی‌گیلان گفت: ضرورت بستر سازی و ایجاد شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی از موضوعاتی است که باید به آن توجه ویژه داشت. رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان تصریح کرد: برای بازاریابی واحدهای تولیدی باید برنامه‌های آموزشی با همکاری کارشناسان و صاحب‌ نظران در نظر گرفته شود و برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی در این زمینه مفید است. شهیدی ضمن اشاره به تجربه مثبت سایر کشورها در تشکیل بازار (SME) بیان کرد: بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا که در زمینه ورود شرکت های کوچک و متوسط به بازار سرمایه فعالیت داشته اند، رشد مثبتی در تامین مالی صنایع کوچک تجربه کرده اند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان در پایان ضمن تاکید بر اهمیت جذب سرمایه گذاری خارجی، عنوان کرد: یکی از مسایل اصلی بازار(SME) بحث جذب سرمایه گذاری خارجی است. برخی شرکت های بین المللی مایل هستند به این بازار وارد شوند و این امر زمینه شفافیت و افزایش استاندارهای اقتصادی بنگاه های کوچک و متوسط را رقم خواهد زد.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۸:۵۹ بعدازظهر
کد خبر: 9863957
آخرین خبر ها
گزیده خبرها